Pohybové terapie

kurz Šamanská kraniosakrálna terapia - Kosti a väzivá, Bratislava 12.1.-16.1.2018 Doporučený

kostry pri taboraku
 
Vážené Ženy a Vážení Muži
Pozývam Vás na nevšedný kurz o spojení sa s kvalitami Vaších Kostí a väzív. Ak  chcete upraviť postavenie Vášho fyzického tela, možno poliečiť si nejaké boľačky, spoznať o čo Vám v skutočnosti ide v pravcovnom alebo súkromnom živote, či ho žiť ľahšie a pravdivejšie. Nájsť v každodennom živote väčšiu stabilitu, oporu a bezpečie. Kurz budem viesť zrozumiteľne a zážitkovo v Duchu "Šamanskej kraniosakrálnej terapie" a pomocou jej princípov sa zameriame na to pevné a bytostné vo vašich životoch. Kuirz je vhodný ako pre úplných laikov tak i pre absolventov krniosakrálnej terapie. Je výbornou príležitosťou si novoročne nastaviť ďalší rok.
 
Keď som v r.2015 prvý krát uvažoval o lektorovaní kurzu „Kosti“, tak som pri príprave cvičení postupne viac a viac cítil, že som vďačný za to že mám telo a kosti v ňom. Vtedy som si uvedomil túžbu byť schopný vystúpiť z tých rôznych podmienených reakcií a návykov, byť sám pre seba jasnejší a skutočne „bol“ vďačný za Život a užíval si ho. Spätne si uvedomujem, že mi obdobia príprav na kurzy Kostí (do súčasnosti 6 kurzov) a ich sprevádzanie prinieslo mier a pokoj.

Teraz opäť ponúkam kraniosakrálny kurz s témou Kosti, na ktorý Ťa srdečne a zvedavo pozývam. Pochopil som čo je potrebné podať inak, ako spraviť kurz zážitkovejším a štrukturovanejším. Kurz je druhým v poradí, teda slangovo Kranio 2. Pokiaľ viem sa to takto cielene nikde nerieši vzhľadom k Dychu života, a teda som sa toho chopil. V téme „Kosti a väzivá“ som sa ocitol v svojom podvedomom svete s dovtedy neznámymi vnútornými postavami, ktoré ma prekvapili a posilnili. Niektoré boli moji zabudnutý či ohrdnutý predkovia, spomienky mojej Duše, iné oslobodenie sa od niektorých spoločenských návykov „mať to tajomne a ťažko“. A vďaka tomu som sa uvoľnil a spevnil i fyzicky.

 
strom z kamena
 
Čo vlastne predstavujú kosti v každodennom živote?
Pre mňa a kopec ľudí čo som sprevádzal schopnosť ísť k jadru veci, pevnosť, pružnosť, rast, jasnosť. Spevnenie a ochranu tela. A i históriu našich predkov, rodov, klanov. Občas i to zabudnuté, s čím nie sme vedome v kontakte, iba kdesi tušíme že toto by sme nemali žiť či niesť my, i keď vlastne nevieme presne prečo.
 
Začať pracovať na téme kosti je tak trochu vychádzanie z komfortnej zóny, konfrontuje nás s našou históriou verzus čo chceme kdesi v hĺbke naozaj pre seba. Konfrontuje nás s pocitmi ostychu, zraniteľnosti a hanby si jasne a priamo dovoliť to svoje. A dovoliť s úctou tomu starému odísť, ak je už pre nás nefunkčné.
 
 Preto mám skúsenosti, že je to výživná a krásna téma, prinášajúca nové kvality a silu a súčasne občas na hranici komfortu skrývajúcich sa častí nás. Ale... pokiaľ chcem/e žiť svoje životy a nie príbehy iných, nedá sa jej vyhnúť. Jedno podporuje druhé, v tomto prípade cítenie si svojich kostí a väzív vyššie spomínané kvality a mnohé iné.
 
Pretože základom konfliktov vo vzťahoch sú najmä nejasnosti plynúce z toho či sa cítime dostatočný. A ticha a tajomstiev, neochoty postaviť sa fyzicky, psychicky či spirituálne na vlastné nohy ako dospelé bytosti, ako „proste muži“ a „proste ženy“.  V okamihu keď si dokážem cítiť Kosti v Tele, dostávam sa k špeciálnej kvalite, novému zdraviu. Pomáha mi sa oslobodzovať z  pocitov telesných bolestí i neuvedomelej hanby. Pomáha mi to stáť pevno svojej sile a ochote byť zraniteľný, a teda fyzicky i psychicky dostupný.
 
 stena medzi ľuďmi

A toto skúmanie a skúsenosti ako cítim svoje kosti ma viedlo k vytvoreniu zdieľania pre kurz Šamanskej kraniosakrálnej terapie 2 – Kosti. Srdečne Vás na neho pozývam, poďte si v kruhu tých čo sa chcú mať podľa seba lepšie láskavo objať svoje Kosti a väzivá...
 
Kurz je vhodný aj pre tých, čo ešte kurz Kraniosakrálnej terapie neabsolvovali.
                 
 Toto sú moji pomocníci na kurze: kostra Daniela a lebka František :)
 
          kostra DanielaFrantišek lebka uvoľnená
 
Ak Ťa zaujíma niečo z toho čo ponúka téma Kosti, pozývam Ťa na kurz: Šamanská kraniosakrálna terapia 2 – „KOSTI a VäZIVÁ“
 
Kedy: 12.1.-16.1.2018; začiatok 9hod, ukončenie 16.1.2017 o 15hod
Kde: Biorezonančné centrum, Pluhová 40, Bratislava (rodinný dom)
Cena: 350 € / 8925,-CZK strava a ubytovanie vo vlastnej réžii (kúsok od centra sú bioreštaurácie)
- spôsob platby vám bude oznámený mailom
Koho kontaktovať: Marek Bohunický, email: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript. ; mobil: +421 910 210 830
 
zľava: pri zaplatení kurzovného do 6.12.2017 = 20€
storno:  do 6.12.2017 = 0% kurzovného, od 6.12.2017 = 100% kurzovného
 
Čo si priniesť so sebou: pohodlné oblečenie, zošit formátu A4, pero a ceruzku
 
Ak máš chuť si pozrieť pár mojich videí na YouTube, tu je link:https://www.youtube.com/watch?v=WEx5JpbTqO0&t=32s
 
s úctou a láskou k tomu čo nás vedie
 
 
Marek Bohunický
lektor kurzu
 
 
-----------------------------
 
Marek Bohunický – škola Človeka
individuálne a skupinové sprevádzanie
Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Pohybové terapie

PT sú univerzálny systém, v ktorom si každý vyberie pre seba to potrebné. 

Pohybové terapie Cieľom Pohybových Terapií je ukázať človeku lepšiu možnosť voľby pomocou praktických efektívnych metód zrelaxovania, postupného osvojenia si vlastného tela minimálne do miery "aby nám telo nezavadzalo" a zharmonizovania sa. Úlohou Pohybových terapií je zlepšiť naše vnímanie, koncentráciu, telesný stav, vrátiť nám radosť z pohybu a učenia sa novým veciam. Ponorenie sa do dobrodružstva.

Nájdete nás na Facebooku