Pohybové terapie

Retiazková terapia - retiazkovanie

Vývoj pokročil dopredu nielen v oblasti techniky a počítačov, ale vďaka zanieteným jedincom i na poli práce s ľuďmi. S veľkou radosťou sa s Vami chcem podeliť o poznatok novej metódy, ktorá - iba v nedávnej dobe odkrytá a predstavená - bola u nás v Bratislave daná do služieb ľudí ako v zrejme v jedinej krajine Európy.

Retiazková terapia (retiazkovanie) svojimi účinkami efektívne spája pôsobenie viacerých systémov: reflexnej masáže, akupresúry a lymfodrenážnej masáže. Pôsobenie je pri terapii rozdelené na tri úrovne...

Popisovaná metóda je v podobnom postavení ako reflexná masáž chodidiel v jej úplných začiatkoch. Vtedy ako neznáma terapia čelila nedôvere klientov a dokonca i masérov. V súčasnej dobe už snáď žiaden terapeut a len máloktorý klient nepovažuje túto metódu za efektívnu.

  Svoju osobnú skúsenosť terapeuta pracujúceho s ľuďmi viac ako 10 rokov zhrniem takto: metóda zaplnila prázdne miesto, ktoré som roky vnímal pri používaní rôznych masáží, terapií a cvičení.

Prečo?
  Lebo dokáže veľmi efektívnym spôsobom upraviť fyzický, energetický, mentálny a emocionálny stav klienta. 
 
  Retiazková terapia (retiazkovanie) svojimi účinkami efektívne spája pôsobenie viacerých systémov:reflexnej masáže, akupresúry a lymfodrenážnej masáže. Pôsobenie je pri terapii rozdelené na tri úrovne, a síce: 
1. koža a podkožie
2. sval 
3. kosť

Retiazkovanie je vykonávané pomocou dotykového nástroja – reťaze, ktorá je priložená na končatine klienta. Pomocou tohto nástroja je uvádzaná do pohybu vnútorná energia klienta v danej končatine v celkovej postupnosti, čím dochádza k jej rozpohybovaniu. Terapeut vykonáva prácu len s vlastnou energiou klienta, bez pridávania inej (energie terapeuta), čím vzniká nikoľkostupňové pôsobenie:
a) zrýchli sa pohyb prietoku energie v samotnej končatine a prislúchajucej oblasti k nej,
b) energia pri svojom pohybe pôsobí na oblasti a miesta, ktoré zabraňujú jej priechodu, alebo ktoré ju vo väčšej miere spotrebúvavajú, čím napomáha liečebným a uzdravovacím procesom,
c) otvára a zpriechodňuje vstupné otvory pre prijímanie životnej energie do tela a uvádza ich do plnosti,
d) vplýva na zharmonizovanie funkčnosti lymfatického systému a jednotlivých energetických dráh tela,
e) posilňuje a prečisťuje kosti končatín, navracia im pôvodnú funkčnosť, 
f) harmonizuje energiu v celom organizme a jednotlivých orgánov,
g) zvyšuje energetickú hladinu organizmu na jej pôvodnú hladinu.

Retiazkovanie dokáže zvrátiť, alebo zminimalizovať chorobné procesy v organizme, hlavne v končatinách a zvitalizovať celý organizmus. Nie je však schopné odstrániť trvalé zmeny, ktoré nastali v organizme, len zmierniť ich obtiaže.


Minimálny počet procedúr

A. horné končatiny                                                   B. dolné končatiny
0.   2   procedúry                                                    3   procedúry
1.   4   procedúry                                                    5   procedúry
2.   7   procedúr                                                      9   procedúry
3. 11 procedúr                                                      13   procedúr

Maximálny odstup medzi jednotlivými procedúrami je 3 dni a optimálny sú 2 dni. Po dosiahnutí maximálneho zlepšenia, prevádza sa len jedna udržovacia procedúra, ktorá nesmie prekročiť vo svojom odstupe od poslednej 7 dní.

Tri procedúry zvýšia prietok E o 30% pôvodného prietoku.

Aktuálny cenník kliknutím sem

Viac z tejto kategórie:

Súvisiace položky (podľa značky)

Nájdete nás na Facebooku