Pohybové terapie

Čo je to reflexná terapia

Reflexná terapia -„RM“ je, zjednodušene povedané, pôsobenie na určitú časť chodidla za účelom vyvolania vzdialeného harmonizačného efektu na konkrétnej časti tela. Používa sa za účelom diagnostickým, preventívnym, liečebným, povzbudzujúcim či relaxačným. Každý centimeter štvorcový chodidla predstavuje konkrétnu vzdialenú časť ľudského tela, zaznamenanú na mape reflexných bodov. Pomocou správne aplikovaného pôsobenia na tieto body dokážeme ovplyvniť ako diaľkovým ovládačom stav opornej sústavy, pohybového aparátu a orgánov, dokonca ich konkrétnych častí. Umožňuje rýchle a efektívne upravenie nerovnováhy organizmu, uvoľnenie mysle od každodenného stresu a hlbokú relaxáciu.

Z histórie

Známky o reflexnej masáži sú už v Egypte 2300 rokov pred Kristom, na stene hrobky Ankmahora, kráľovského lekára. Praktikovanie tejto metódy je zrejmé vo všetkých kultúrach starého sveta (India, Americký Indiáni, Čína, Japonsko, ... ).

Čo je to reflexná masáž – „RM“

RM“ je, zjednodušene povedané, pôsobenie na určitú časť chodidla za účelom diagnostickým, preventívnym, liečebným, povzbudzujúcim či relaxačným. Každý centimeter štvorcový chodidla predstavuje konkrétnu vzdialenú časť ľudského tela, zaznamenanú na mape reflexných bodov. Pomocou správne aplikovaného pôsobenia na tieto body dokážeme ovplyvniť ako diaľkovým ovládačom stav opornej sústavy, pohybového aparátu a orgánov, dokonca ich konkrétnych častí. Umožňuje rýchle a efektívne upravenie nerovnováhy organizmu, uvoľnenie mysle od každodenného stresu a hlbokú relaxáciu.

Spôsob výkonu „RM“

RM“ nie je iba „tlačenie bodov“. Masáž sa aplikáciou prispôsobuje účelom, z ktorých vyplýva rôzne pôsobenie na chodidlo. Čiastočne nahrádza stimulovanie chodidla pri chôdzi na boso v nerovnom teréne, čiže masáž obsahuje i prvky pohybovej manipulácie, hladenie, tlak na reflexné body, uvoľňovanie kĺbikov prstov a členku, vyťahovanie, ... .

Dôležité

Rozhodujúce slovo má vždy klient, podľa neho sa prispôsobuje celá masáž. Ideálne po vzájomnej dohode medzi masérom a masírovaným.

Prečo práve reflexná masáž chodidiel?

Chodidlá sú jednou z najzaťažovanejších a súčasne i najopomínanejších častí tela. Práve preto má pôsobenie na tieto miesta intenzívny účinok.

Kombinovanie s inými masážnymi systémami

Najlepšie výsledky sa prejavili pri súčasnom aplikovaní reflexnej masáže chodidla, dlaní a retiazkovej terapii, poprípade telovej masáže aplikovanej hĺbkovým spôsobom podľa aktuálneho stavu klienta.

Nájdete nás na Facebooku